Jesteś tutaj
Home > Co dzisiaj naprawiłem > 9-3 II (YS3F) – Wymiana żarówki H7 strona pasażera

9-3 II (YS3F) – Wymiana żarówki H7 strona pasażera

Informacje o błędach na SID w Saabie nie zawsze muszą być uciążliwe (np. towarzyszący mi od początku “Lock System Failure”). Nie wszystkie błędy trzeba też kasować programem serwisowym najczęściej w serwisach posiadające takie oprogramowanie (np. ASO). W moim przypadku błąd żarówki H7 spowodował wyświetlenie błędu na zdjęciu powyżej – “Right dipped beam failure”, a sama procedura wymiany nie stworzyła większych komplikacji. Po wymianie błąd zniknął. Żarówka H7, jak poinformowano mnie w sklepie elektrycznym “nie jest markowa”. Nie zależało mi na marce, ponieważ od niemarkowych światła nie ubędzie, wystarczy tylko zakup żarówki o tych samym parametrach:

  • Typ: H7
  • Moc: 55W
  • Napięcie: 12V

Efekt “ładnie wyglądających świateł”, można uzyskać przez samą konstrukcję lamp w Saabie, bez konieczności wkładania super imitujących nie wiadomo co żarówek. Takie mam zdanie ; )

Jedne szkoły zalecają wymianę dwóch żarówek inne tylko przepalonej. Ja wymieniłem jedną, ze względu na łatwy i szybki montaż (po stronie pasażera). Stara żarówka miała 55W – zastosowanie takiej samej mocy nie będzie wzbudzało wrażenia świecenia jaśniej czy ciemniej.

ps. W nawiązaniu do SIDowego napisu “failure”, muszę przyznać, że są bardzo kojarzące się ze starszymi systemami Microsoft’u : )

Podsumowanie:

  • Producent: CarLamp
  • Koszt żarówki: 9,59 zł
  • Koszt montażu: 0 zł

 

 

Dodaj komentarz

Top