Jesteś tutaj
Home > Co dzisiaj naprawiłem > 9-3 II (YS3F) – Wymiana żarówki H7 strona kierowcy

9-3 II (YS3F) – Wymiana żarówki H7 strona kierowcy

O tyle ile wymiana żarówki mijania kojarzy się z prostą czynnością, o tyle pierwsze spojrzenie na obudowany dostęp do swobodnej wymiany po stronie kierowcy wiąże się z niedowierzaniem.. Pozory jednak mylą i w tym wypadku można znaleźć proste rozwiązanie. Nie trzeba demontować ani zderzaka, ani obudów, które rzekomo mogą ograniczyć dostęp do przepalonej H7.

Do rzeczy ! Demontujemy wierzchnią obudowę akumulatora oraz skrzynki z bezpiecznikami. Plastikową rurę na wlew do płynu do spryskiwaczy odchylamy w prawą stronę – ja zahaczyłem ją o obudowę od bezpieczników, tak aby maksymalnie ułatwić dostęp do obudowy żarówki (fot. poniżej). Następnie z samej góry ściągamy gumową osłonę na wewnętrzną wnękę – nie ściągamy całej,bo później będzie problem, żeby założyć ją z powrotem.

20160925_113843

Jeśli chodzi o koszt – to około 10 zł. Unikajcie stacji benzynowych, ponieważ można przepłacić dwu, a nawet trzy kronie.  Najlepiej wyposażyć się w 2-3 żarówki na “zaś”, by nie trafić na stację benzynową o 22.00 tak jak w moim przypadku bo nigdy nie wiadomo, w jakim momencie trzeba ją wymienić, a dzięki zintegrowanemu systemowi SID, komputer na bieżąco informuje o tego typu usterkach.

20160925_114803

Podsumowanie:

  • Producent: GE Hungary Kft.
  • Koszt żarówki: 24 zł
  • Koszt montażu: 0 zł

 

4 thoughts on “9-3 II (YS3F) – Wymiana żarówki H7 strona kierowcy

  1. Witam.Czytalem o Twoim uszczelnianiu obudowy filtra kabinowego I natknalem sie na informacje o swierszczach dobiegajacych ze schowka?U mnie na wolnych obrotach dmuchawy tez swierszczy I w zwiazku z tym pytanie,jak skutecznie pozbyc sie insekta?

    1. Cześć. Ja u siebie wymieniłem cały wentylator na oryginalny. Spotkałem się z komentarzami, żeby wymienić na zamiennik, ale jeśli chodzi o ruchome elementy, które mają wpływ na emisję dźwięków, to zdecydowanie oryginał. Niestety był drogi (Wymiana dmuchawy klimatyzacji ACC – 12/07/2016r. Łączny koszt 422 zł), ale po wymianie cisza, że aż w uszach dziwnie było. A uszczelnienie to jest patent, żeby nie dostawała się wilgoć do wirnika – czyli zapobiega uszkodzeniom wirnika. Drugim afektem powodującym uszkodzenie dmuchawy jest czas, ale raz wymieniona dmuchawa i szczelna grodź to dożywotnia gwarancja wzajemnej współpracy i cisza jak makiem zasiał.

  2. Witam. Chciałbym prosić o poradę. Po pierwsze śmierdzi mi w samochodzie ciepłym olejem. Szczególnie na postoju jak silnik jest już rozgrzany. Wstępnie zauważyłem że po otwarciu maski paruje z tyłu pokrywy zawórow od strony szyby. Jest tam taki rowek gdzie zbiera się właśnie olej lub płyn chłodniczy i z niego paruje. Pomyślałem że to wina uszczelki pod pokrywą która wymieniłem. Jednak po wymianie i wytarciu rowka za jakiś czas rowek znow jest mokry i zaczyna pachnąć w samochodzie. Pytanie co może mi spływać tam do rowka. Ubytku w płynie nie ma, oleju ubywa może z 1l na 15k. Pozdrawiam

  3. Witam.Male ułatwienie odnośnie wymiany przedniej żarówki mijania w Sabinie.Nie trzeba odginać rurki od wlewu płynu do spryskiwaczy,można ją po prostu wyjąć.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Top