Jesteś tutaj
Home > Luźne tematy > Ile Saaba w nowym “Saabie” ? Model koncepcyjny NEVS 2018 r.

Ile Saaba w nowym “Saabie” ? Model koncepcyjny NEVS 2018 r.

Nowa seria NEVS 9-3 przeszła już szereg wnikliwych testów z jazdy, kładąc główny nacisk na komfort i bezpieczeństwo. Pierwsze zamówienia z różnych Chińskich firm to niespełna 150 tyś egzemplarzy, które mają wyjechać z fabryki w Tianjin w 2018 r. Tylko ile Saaba zostało w nowym Nevsie ?

Nie tak dawno, jak 10 dni temu  szwedzka spółka holdingowa NEVS, produkująca samochody osobowe, która w czerwcu 2012 roku nabyła aktywa Saab Automobile AB z masy upadłościowej, oficjalnie poinformowała o rozpoczęciu programu pilotażowego na temat nowego modelu 9-3 i 9-3X. Wstępny projekt, mający na celu zebranie informacji know-how i barier wdrożeniowych potrzebnych do realizacji projektu we współpracy z Tianjin Binhai Hi-tech Industrial Development Area (THT) będzie działał na zasadzie “Car-sharing” w 15,5 mln mieście Tiencin (Tianjin – Chiny). Car-sharing działa na zasadzie systemu współużytkowania (wypożyczania), samochodów na minuty, godziny czy też doby, a jego główną ideą jest zahamowanie wzrostu rejestracji samochodów prywatnych. Czy wynika z tego, że nowy NEVS będzie produkowany wyłącznie w celach Car-sharing ?

Użytkownicy takiego rozwiązania będą mieli do dyspozycji model sygnowany jako NEVS 9-3 EV, czyli Electric Vehicle (z ang. “pojazd elektryczny”).  Ten sprytny pomysł ma przynieść nowoczesne i ekologiczne rozwiązania zarówno marce jak i aglomeracjom, mającym na celu głównie ekologię i obniżenie użytkowania prywatnych pojazdów w dużych miastach.  Poza wdrożeniem samych pojazdów z napędem elektrycznym, firma NEVS planuje osobiście nadzorować świadczone usługi programów Car-sharing.

Zakłady przemysłowe THT są jednymi z najbardziej zaawansowanych fabryk produkcyjnych Hi-Tech w Chinach stąd stały się obiektem realizacji wielu projektów potężnie rozwijających się marek stając się technologicznym i naukowym  rejonem w Chinach. Dla kogo więc NEVS ? Czy tylko dla Chińskich odbiorców ? Niestety, tej informacji nie można potwierdzić. Póki co, NEVS któremu przypomnę, koncern zbrojeniowy SAAB AB we wrześniu 2014 r. wycofał zgodę na używanie logo marki Saab we wszystkich nowych produktach, tym samym nowym modelom NEVS 9-3 i 9-3X, przyjmuje już pierwsze zamówienia na produkcję dla Chińskich odbiorców.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani tą wspaniałą okazją do opracowania inteligentnych, zrównoważonych rozwiązań mobilnych wraz z progresywnym miastem jakim jest Tianjin oraz rozwoju ich w pełnej skali możliwości wraz z ludźmi w ich najbliższym otoczeniu, z myślą o stworzeniu przyszłego zintegrowanego rozwiązania mobilności miejskiej”

Mattias Bergman, prezes NEVS.

Oferta produktów  z serii EV (Electric Vehicle) dla programów mobilności miejskiej zostanie powiększona o rosnące zapotrzebowania SUV’a na Chińskim rynku. NEVS tym samym wprowadza zupełnie nowy model – NEVS 9-3X SUV. Koncepcja nowego SUV’a została przedstawiona w dniach 6-7 czerwca 2017 r. na CES Asia w Szanghaju.

Najważniejsze rozwiązania nowego NEVS’a 9-3:

  • Pełna implementacja Wi-Fi Hotspot, aktualizacje systemu przez OTA, zarządzanie przez smartfon.
  • Inteligentny klucz z możliwością uruchomienia silnika przez smarfon.
  • Zasięg na pełnej baterii ma wynieść ok. 300 km.
  • Zawsze świeże powietrze – dzięki filtrom ACAC (Always Clean Air Cabin) gwarantujące efektywność pracy na poziomie 99%. Oznacza to w praktyce filtrację cząsteczek drobnych na poziomie PM2,5 od 500-50 µg/m3.
  • Dzięki 70 letniej wiedzy inżynierskiej Saab Automobile AB, nowy NEVS ma być w szczególności dopieszczony w zakresie komfortu i bezpieczeństwa jazdy.
  • Wdrożenie usług w zakresie FMS (Fleet Management Systems Interface), czyli usług związanych z kompleksowym serwisem w trybie rzeczywistym w systemie, który na bieżąco i on-line monitorować będzie stan techniczny pojazdu i w razie potrzeby zapobiegawczo pomóc. System FMS to znany standard dla kierowców samochodów ciężarowych. Dzięki wprowadzeniu tego systemu dla kierowców osobówek, oznaczać to będzie możliwość monitorowania czujników w silniku i osprzęcie, stanu naładowania baterii i innych (być może parametrów jazdy – prędkość ?).

 

NEVS 9-3 Concept Saab 07
« z 14 »

 

Źródło: https://www.nevs.com/en/media/press-releases/nevs-starts-city-mobility-pilot-with-new-9-3/

Tekst: 9-3.pl i częściowe tłumaczenie oryginału. Zdjęcia pochodzą ze strony źródłowej.

Dodaj komentarz

Top